ستاره فولاد آسیا
کارخانه تولید لوله و پروفیل , پیشرو در صادرات

کارآفرین نمونه سال 1401

اورلب میلگرد، انواع و نحوه محاسبه آن

همپوشانی میلگرد نوعی اتصال مکانیکی است که برای اتصال دو میلگرد به یکدیگر استفاده می‌شود که در این نوع اتصال، دو میله روی هم قرار گرفته و با سیم‌کش یا وسایل مکانیکی دیگر در جای خود ثابت می‌شوند. طول همپوشانی با استحکام و شکل‌پذیری مورد نیاز اتصال و اندازه میلگردها تعیین می‌شود. مزیت اصلی اسپلایس همپوشانی این است که نصب آن ساده و آسان است، اما دارای محدودیت هایی است، به عنوان مثال ممکن است استحکام اتصال کافی بین میله ها را ایجاد نکند، این می تواند منجر به شکست اتصال شود. علاوه بر این، طول همپوشانی میله‌ها می‌تواند بسیار زیاد باشد، که می‌تواند در مناطق با فضای محدود مشکل‌ساز باشد. به همین دلیل، اتصالات همپوشانی معمولاً فقط در شرایطی استفاده می‌شوند که بارهای وارده بر سازه نسبتاً کم است و نیازی به شکل‌پذیری زیاد اتصال نیست. در مواقعی که بارهای وارده بر سازه بیشتر است یا اتصال باید شکل پذیرتر باشد، می توان به جای آن از انواع دیگر اتصالات مکانیکی یا جوشکاری استفاده کرد.

ایران صدرنشین «رشد تولید» در بین ۱۰ فولادساز برتر جهان شد

بر اساس گزارش دنیای معدن، تولید فولاد ایران در سال 2022 به 30 میلیون و 600 هزار تن رسید که نسبت به سال 2021 هشت درصد افزایش را نشان می دهد. که نشان دهنده کاهش 4.2 درصدی نسبت به سال قبل است.

جهش فنر قیمت آهن آلات

نخستین روز کاری هفته با جهش چشمگیر قیمت‌ها در کلیه بازارهای مالی همراه بود و قیمت روزانه آهن آلات هم در همه زیرمجموعه‌های بازار فولاد به صورت افسارگسیخته افزایشی شد و غالب محصولات سقف قیمتی جدیدی را لمس کردند. بازار ارز نیز درست یک روز پس از تعطیلی ۲۲ بهمن و در ادامه سیر نزولی ارزش پول ملی ایران، ارزش هر دلار آمریکا روز یکشنبه به ۴۶ هزار تومان رسید و رکورد تازه‌ای ثبت کرد و در پایان روز هم روی کانال ۴۶ هزار و ۲۰ تومان بسته شد.

خاک آهن چیست و کاربرد ها و مزایای آن

زمین به عنوان یک کره خاکی از انواع و اقسام مواد و عناصر تشکیل شده است و آهن و خاک آهن نیز یکی از این عناصر موجود در زمین می باشند. آهن اصل که به صورت سنگ آهن در زمین وجود دارد، پس از استخراج و فرآوری شدن به صورت انواع آلیاژ ها به مصرف می رسد. این آلیاژ ها دارای خواص تقویت شده ای می باشند که کاربرد های فراوانی در صنعت دارند. از جمله این آلیاژ ها می توان به ترکیبات حاصل از ترکیب آهن با روی و یا فسفر و کربن یا فولاد اشاره کرد. قیمت این محصول را قیمت آهن تعیین میکند.

ریل متروی ذوب آهن اصفهان ، نوآوری برتر سال شد

در آیین اختتامیه ششمین جشنواره نوآوری برتر ایرانی و بر اساس بررسی و ارزیابی‌های صورت گرفته و کسب امتیازات لازم توسط هیات داوران، "ریل مترو ۵۴E۱" تولید شده در ذوب‌آهن به عنوان نوآوری برتر ایرانی در سال ۱۴۰۱ انتخاب شد و تندیس و لوح سپاس این جشنواره به این شرکت اهدا گردید. در فرایند ارزیابی این جشنواره بیش از ۵۰۰ طرح در چهار زمینه ارائه گردید که تعداد ۳۲ طرح حائز شرایط ایده پردازی و نوآوری شدند.

نمایشگاه بین المللی مشهد

شرکت در نمایشگاه بین المللی مشهد به عنوان تولید کننده برتر محصولات فولادی