تولید و فروش انواع تسمه آهنی

اگر به تسمه آهنی نیاز دارید و تفاوت انواع آن را نمیدانید، چند دقیقه با ما همراه باشید. آنچه در این صفحه بررسی شده عبارت است از:

در این مقاله سعی شده اطلاعت به صورت مختصر و کاربردی گرد آوری شود:

انواع تسمه فلزی در بازار امروز ایران

به طور کلی دو نوع تسمه آهنی داریم. نوع اول از مواد اولیه مرغوب تولید شده و دارای آنالیز فنی میباشند. تسمه آهنی فابریک و تسمه ماشینکاری شده در این دسته قرار میگیرند.

نوع دوم تسمه آهنی از ضایعات فولادی تولید شده و در بازار به تسمه نوردی یا تسمه کوره ای معروف هستند. میزان خمش و کشش تسمه نوردی آهنی پایین است. در نتیجه در مقایسه با نوع دیگر کمی شکننده به حساب می آید. قیمت تسمه های نوردی به مراتب مناسب تر بوده و نتیجتا سهم بیشتری در بازار فولاد دارد.

روش تولید هر یک از تسمه های فلزی

تولید تسمه فابریک در کارخانه تولید فولاد انجام میشود. به طوری که فلز مذاب آنالیز شده با عبور از قالب ها و نوردهای مختلف به تسمه تبدیل میشود.

تسمه ماشینکاری از ورق استانداردی که در کارخانه تولید فولاد تولید شده است، بریده و تابگیری میشود. به عنوان مثال از کنار ورق st37 ضخامت 3 میلیمتر به اندازی 5 سانتی متر برش طولی داده میشود تا تسمه عرض 5 با ضخامت 3 میل تولید گردد. فقط نکته این است که به دلیل برش طولی، نوار دارای پیج و تاب زیادی است و همچنین لبه های آن تیزی است. برای حل این مشکل ابتدا به کمک دستگاه خاص تسمه اتو شده و صاف میشود. سپس در دستگاه دیگری پرداخت شده و تاب گیری میشود. در اصطلاح تسمه ماشینکاری میشود.

روش تولید تسمه آهنی کوره‌ای کمی ساده تر است. تولید کننده بنا به اینکه چه سایز تسمه ای تولید خواهد کرد، مقدار مشخصی از ضایعات طبقه بندی شده را در کوره حرارت میدهد تا به صورت خمیری شکل در بیایند. مثلا برای تولید تسمه 2 با ضخامت 5 میلیمتر حدودا پنج کیلوگرم ضایعات را حرارت میدهد تا خمیری شکل شوند و چسبندگی بین ضایعات بوجود آید. سپس با عبور خمیر از بین نوردهای مختلف دستگاه، تسمه مورد نظر تولید میشود.

چهار نکته در مورد تسمه نوردی یا کوره ای

اگر میخواهید از تسمه نوردی استفاده کنید باید این نکات را در نظر بگیرید.

نکته اول این است که کارگاه هایی که این محصول را تولید میکنند دارای آزمایشگاه آنالیز ماده نیستند و ضایعات کاملا در کوره ذوب نمیشوند. در نتیجه ترکیب مواد مشخص نیست.

نکته دوم اینکه بدلیل ذوب نشدن مواد، سطح تسمه ها کمی متخلخل است.

نکته سوم اینکه تسمه نوردی در مقایسه با تسمه های فابریک و ماشینکاری شده کمی ترد و شکننده است. اما استادکار ماهر میتواند با حرارت دهی و افزایش دما، فرم مورد نظر را به تسمه بدهد.

و نکته چهارم اینکه قیمت این تسمه بسیار پایین تر از تسمه های دیگر است و به همین دلیل تولید این محصول به صورت فراگیر در کل کشور انجام میشود. برای بررسی قیمت تسمه ها روی دکمه زیر کلیک کنید.

کاربردهای مختلف تسمه آهنی

تسمه ها به دلیل شکل ساده و ضخامت های مختلف سطح مقطع کاربردهای عمومی زیادی دارند. از ساخت پله و حفاظ کشویی درب آپارتمان گرفته تا ساخت قالب های فلزی در پروژه های عمرانی کاربرد دارند.

ویدئو ساخت راه پله با تسمه

این ویدئو در اینستاگرام بارگذاری شده و با کلیک روی تصویر زیر به پست مربوطه در صفحه رسمی اینستاگرام ستاره فولاد هدایت میشوید.

ساخت راه پله با تسمه آهنی

دیدگاهتان را بنویسید