اگر شما در خرید میلگرد و ساخت و ساز تجربه داشته باشید، حتما با انواع مختلف آن آشنا هستید. اما اگر با این مقوله آشنایی ندارید، پیشنهاد میکنیم تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

آنچه در این صفحه میخوانید:

فروش انواع میلگرد

میلگرد آجدار

میلگرد های آجدار برای ساخت و ساز از نون شب واجب تر است. تعجب نکنید. شما چه ساختمان با اسکلت بتنی بسازید و چه بتن، باید از میلگرد آجدار استفاده کنید.

سایزهای 14 تا 28 این محصول بسیار پرکاربرد بوده و قیمت کیلویی آن یکسان است. در زیر به صورت مجزا قیمت هر میلگرد آجدار ذکر شده است

دیگر موارد کاربرد میلگردها در ساخت پروژه های عمرانی مانند پل ها، روگذرها و بسیاری از موارد دیگر است.

میلگرد ساده یا کوره ای​

میلگرد ساده یک متریال پر مصرف در کارگاه ساختمانی به حساب می آید. اجرای نما، سقف کاذب و لایت باکس از کاربردهای این محصول به حساب می آید.

میلگرد ساده از ضایعات فولادی تولید میشود و در نتیجه استقامت میلگرد آجدار را ندارد.

برند های مختلف میلگرد را از کجا تهیه کنیم؟

برند میلگرد مهم است اما مهمتر از آن، فاصله کارخانه تولید کننده با شما است. قطعا هر چقدر فاصله کارخانه تا محل پروژه یا انبار شما کمتر باشد، قیمت تمام شده کمتر خواهد بود. پس در اولین قدم برای خرید میلگرد، کارخانه های تولید میلگرد اطراف محل خود را پیدا نمایید.

مثلا اگر برای استفاده در مشهد به دنبال خرید میلگرد آجدار هستید، میلگرد نیشابور نزدیکترین تولید کننده است. بعد از آن کارخانه های فولاد بافق، کویر کاشان و آناهیتا هزینه حمل مناسبی نسبت به دیگر تولید کنندگان دارند. حال اگر از میلگرد دُرپاد تبریز یا میلگرد ظفر یا زاگرس برای مشهد خرید کنید، هزینه حمل آن قیمت تمام شده را بسیار بالا برده و امکان رقابت را از شما میگیرد.

برخی از میلگردهای به نام ایران و محل هرکدام از آنها

چه نوع میلگردی برای من مناسب است؟

میلگرد آجدار برای استحکام بخشیدن به بتن استفاده میشود. این محصول دارای آنالیز فنی دقیقی است که تعیین کننده میزان خمش و کشش میلگرد است. این دو مشخصه آستانه برش این محصول را بالا برده و از شکستن آن جلوگیری میکند.

استاندارد A2 تا A4

استانداردهای A2 تا A4 تعیین کننده خصوصیات میلگرد آجدار می باشد و در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. هر چقدر عدد استاندارد بالاتر میرود، میزان کربن میلگرد بالاتر رفته و شکنندگی آن را بیشتر میکند. بنابراین برای اجرای آرماتور و خم کاری از میلگرد A2 استفاده میشود و میلگردهای A3 و A4 برای سقف، ستون و دیوار برشی. این رده از میلگردها را نمیتوان جوشکاری نمود. اینکه به چه میزان از چه میلگردی نیاز دارید بنا به نقشه و محاسبه مهندسین عمران مشخص میشود.

استاندارد A1

میلگرد A1 بدون آج است و اغلب در تولیدات صنعتی مصرف میشود. مثلا با عملیات کشش و نوردکاری، میلگرد A1 را به سیم مفتول قالب بندی تبدیل میکنند. میلگرد A1 نرم است و برای جوشکاری مناسب است. این میلگرد از نظر قیمت، کیفیت و استقامت با میلگرد ساده کوره ای قابل مقایسه نیست و کاربردهای آن ها نیز کاملا متفاوت است. برای اطلاع از نحوه تولید و موارد کاربرد میلگرد ساده 10 به صفحه این محصول مراجعه بفرمایید.

جدول وزنی میلگرد

ما در اینحا جدول وزنی میلگرد نیشابور و سمنان را ارائه کرده ایم. باید به این نکته توجه کنید که تولیدات کارخانجات مختلف کمی تفاوت وزنی با یکدیگر دارند. این تفاوت در حدود نیم کیلوگرم است.

جدول وزنی میلگرد