رابیتس 9 پل و 13 پل ستاره فولاد اسیا

رابیتس محصولی کاربـردی برای اجرای اشکال زیبا و منحصر به فرد در ساخت و ساز می باشد. این توری مشبک، از ترک خوردگی و شکست در سطوح جلوگیری می نماید. محصول نیک رابیتس از بهترین نوع ورق گالوانیزه تولید می گردد تا از زنگ زدگی و تغییر حالت مصون بماند.

انواع رابیتس

به طور کلی میتوان این نوع توری را از چند نظر دسته بندی نمود. به عنوان مثال توری ها را بر اساس وزن دسته بندی می کنند. همچنین تعداد پل ها (یا ستونها) شاخصه دیگری برای دسته بندی رابیتس به شمار می آید. از طرف دیگر تعداد چشمه های بین پل ها نیز برای دسته بندی رابیتس دارای اهمیت است. در این صفحه به توضیح درباره رابیتس های 9 پل و 13 پل تولیدی گروه صنعتی نیک باف پرداخته ایم.

رابیتس 9 پل

توری 9 پل برای سطوح قائم و ایجاد چسبندگی بین گچ و بتن ایداه آل است. همچنین در ایجاد حجم برای گچ بری کاربرد دارد

رابیتس 13 پل

توری 13 پل از استقامت بالاتری برخوردار است و جهت سطوح افقی وسیع و همچنین قسمت های حساس مناسب است

برای مشاهده قیمت لحظه ای رابیتس های 9 ستون و 13 ستون کلیک کنید

مقایسه نیک رابیتس 9 پل و 13 پل

بر خلاف تصور، وزن رابیتس 9 پل از رابیتس 13 پل کمتر نیست. مثلا در کارخانه ستاره فولاد هم توری 9 ستون 860 گرمی تولید میشود و هم توری 13 ستون 860 گرمی. اما به طور کلی ورق گالوانیزه که برای توری 13 ستون مصرف میشود از توری 9 ستون گران قیمت تر است. از نظر بسته بندی، این دو مدل مشابه هم بوده و 100 عددی می باشند.

همانطور که اشاره شد این توری 9 ستون برای سطوح قائم مناسب است. به عنوان مثال برای پوشش دیوارهای برشی در ساختمان که از جنس بتن است از رابیس استفاده میشود تا گچ به راحتی بر روی دیوار بتنی بنشیند. اما بدلیل اینکه وزنی بر روی این سطح سوار نیست و زیرکار آن مستحکم است، استفاده از توری 9 ستون هم خواسته ما را برآورده میسازد و هم مقرون به صرفه می باشد. بنابراین بسته به نیاز خاص هر قسمت باید از توری ایده آل برای آن استفاده نمود.

موارد استفاده

دلیل اصلی استفاده از ورق های رابیتس ایجاد استحکام بیتشر در اجرای مصالحی مانند گچ و سیمان در ساخت و ساز می باشد. اما اگر بخواهیم به طور خلاصه از موارد عمده استفاده این محصول نام ببریم میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • جلوگیری از ترک دیوار
  • استفاده در نما سنگی ساختمان
  • ساخت سقف و دیوار کاذب
  • استفاده در بتن ریزی
  • ایجاد چسبندگی بین دو متریال مختلف

کاربرد در بتن ریزی

استفاده از رابیتس در بتن ریزی به بخش هایی مربوط میشود که بتن ریزی به دو قسمت تقسیم میشود. در این قسمت ها برای ایجاد یک پارچگی در پی میتوان از این محصول بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید