انجمن جهانی فولاد گزارش داد: مجموع تولید جهانی فولاد خام طی سال ۲۰۲۱ میلادی ۶/ ۳ درصد افزایش یافت. به نقل از انجمن جهانی فولادWorld Steel Association، فولادسازان جهان از ابتدای ژانویه تا پایان دسامبر۲۰۲۱، یک میلیارد و ۹۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که حاکی از رشد ۶/ ۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ است. همچنین ۶۴ کشور فولادساز جهان طی دسامبر ۲۰۲۱‌، ۱۵۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش۳ درصدی نشان می‌دهد.

 تولید ایران ۵/ ۲۸ میلیون تن

طی سال ۲۰۲۱ ، ایران در مجموع۲۸میلیون و۵۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ‌، ۸/ ۱ درصد کاهش یافت.  این در حالی است که تولید فولاد خام ایران در دسامبر سال گذشته با۱/ ۱۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۲میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسید.

ازابتدای ژانویه تا پایان دسامبر۲۰۲۱‌، چین با تولید یک میلیارد و ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن (افت۳درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰) در رتبه نخست تولید این محصول در جهان ایستاد. پس از آن، هند با تولید ۱۱۸میلیون و۱۰۰ هزار تن فولاد خام (رشد۸/ ۱۷ درصدی)، ژاپن باتولید ۹۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن (رشد۸/ ۱۵درصدی)، آمریکا با تولید ۸۶ میلیون تن (رشد ۳/ ۱۸درصدی) و روسیه با تولید۷۶میلیون تن (رشد۱/ ۶درصدی) در رتبه‌های دوم تا پنجم جای گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید